بلاگ


7 گام برای تبدیل شدن به یک طراح سایت

بلاگ 7 گام برای تبدیل شدن به یک طراح سایت

0 93 ۱۳۹۷/۰۴/۳۱ 7 گام برای تبدیل شدن به یک طراح سایت

اگر شما هم به طراحی و برنامه نویسی وب سایت علاقه دارید ممکن است مدت ها این مسئله ذهن شما را درگیر خود کرده باشد که طراحی سایت را از کجا باید شروع کنید. ما شما را در این مسیر همراهی خواهیم کرد.

در ادامه به معرفی کلی 7 گام برای شروع طراحی وب سایت می پردازیم.

1. هدف خود را به وضوح بدانید و جدی باشید

ابتدا این را در ذهن خود روشن کنید که هدف شما از یادگیری طراحی وب چیست.

ممکن است شما این کار را تنها جهت سرگرمی و گذراندن وقت در نظر داشته باشید. و یا شاید جهت کسب درآمد از طریق اجرای پروژه های مختلف! خبر خوش این است که با توجه به رشد روزافزون بستر وب، این تخصص به یک تخصص پردرآمد تبدیل شده است. پس اگر هدف شما برای یادگیری طراحی وب سایت، کسب درآمد است، به جرات می توان گفت که انتخاب خوبی کرده اید.

البته لازم است بدانید که تخصص طراحی و برنامه نویسی، تخصصی است که لازمه آن علاقه و عشق به این کار است. اگر شما عاشق کارتان باشید یادگیری این تخصص برای شما بسیاری راحت تر خواهد بود.


2. ستون طراحی وب "یعنی HTML" را یاد بگیرید

اولین گام برای شروع تبدیل شدن به یک طراح سایت حرفه ای، یادگیری زبان نشانه گذاری HTML است.

وظیفه HTML در طراحی وب سایت، ایجاد ستون و پایه اصلی وب سایت شماست. یادگیری این زبان بسیار ساده بوده و اگر شما با علاقه خود، یادگیری را دنبال کنید، در زمان بسیار کوتاهی، این زبان را فرا خواهید گرفت.

ما در این مقالات از توضیحات و تئوری های غیرضروری صرف نظر می کنیم و در آموزش های بعدی به تمرین های عملی و نحوه کار با HTML می پردازیم.


3. وب سایت خود را با CSS رنگ و لعاب ببخشید!

بعد از آشنایی و کار با HTML، به سراغ یادگیری CSS بروید. همانطور که گفته شد، شما با استفاده از HTML پایه و اساس وب سایت خود را ایجاد می کنید. اما حالا با کمک CSS تنظیماتی اساسی در وب سایت خود ایجاد کرده و وب سایت خود را زنده نشان دهید. تنظیماتی همچون فونت، رنگ ها، چیدمان و بسیاری از موارد مربوط به ظاهر وب سایت شما از طریق CSS امکان پذیر است.


4. با یادگیری جاوا اسکریپت، وب سایت خود را پویا کنید

مرحله بعد یادگیری جاوا اسکریپت است. کاربرد جاوا اسکریپت در طراحی وب، پویا سازی وب سایت شماست. احتمالا شما در وب سایت ها با فرم هایی مواجه شده اید که هنگام تکمیل و ارسال فرم، به شما پیغام خطا داده و اجازه ارسال فرم داده را ندهد. این مثال، معرفی تنها بخشی از کاربرد جاوا اسکریپت در طراحی وب سایت است.


5. یادگیری یک زبان سمت سرور

زبان های برنامه نویسی به دو دسته سمت کلاینت و سمت سرور تقسیم می شوند. تا مرحله قبل شما زبان های سمت کلاینت را یاد گرفته اید. (البته لازم به ذکر است که جاوا اسکریپت یک زبان سمت کلاینت و سمت سرور است.)

تعریف کلی این دسته بندی را می توان به این شکل بیان کرد که برای اجرای برخی کدها، نیاز به ارسال درخواست به یک سرور می باشد. زبان های برنامه نویسی این گونه کدها را سمت سرور می نامند.

"در مقالات بعدی بیشتر به شرح این موضوع می پردازیم."

زبان های برنامه نویسی سمت سرور که در حال حاضر بیشترین محبوبیت را در میان طراحان و برنامه نویسان وب سایت دارند، PHP و ASP.net می باشند. هر دوی این زبان ها قدرتمندترین زبان های سمت سرور می باشند که سایت های بسیار بزرگ نیز از این ها استفاده کرده اند.

اما این نکته را در نظر داشته باشید که شما بعنوان یک متخصص، نباید به دنبال یادگیری هر دو بروید! می توانید با یک تحقیق کوچک، زبان مورد علاقه خود را انتخاب کرده و یادگیری آن ها را دنبال کنید.

ما در ادامه به آموزش زبان قدرتمند PHP می پردازیم.


6. با Mysql آشنا شوید و دستورات sql را فرا بگیرید

در ادامه شما برای ذخیره کردن اطلاعات دریافتی از طریق فرم ها و همچنین مدیریت محتوای وب سایت خود، به یک پایگاه داده نیاز دارید. Mysql یک پایگاه داده بسیار قوی برای این کار است. با یادگیری دستورات sql و بکارگیری آن در وب سایت خود، اطلاعات موجود در پایگاه داده خود را مدیریت کنید.


7. فریم ورک مورد علاقه خود را شناسایی کنید و بکار بگیرید

فریم ورک در لغت به معنای چارچوب است. پس از یادگیری و تسلط بر مراحل قبلی گفته شده، شما باید با فریم ورک های مختلف آشنا شوید و با یک تحقیق کوچک، فریم ورک کاربردی و محبوب خود را انتخاب کرده و از آن برای ایجاد پروژه های بعدی استفاده کنید. فریم ورک ها به شما کمک می کنند تا بر اساس یک چارچوب تعریف شده استاندارد، وب سایت خود را پیاده سازی کنید و از سردرگمی و پیچیدگی در کدنویسی به شیوه های مختلف فاصله بگیرید.

بد نیست این نکته را بدانید که برای اکثر زبان های برنامه نویسی وب یک فریم ورک خاص وجود دارد. مثلا bootstrap  یکی از فریم ورک های زبان css است، Angular فریم ورکی از زبان جاوا اسکریپت می باشد و Laravel یکی از فریم ورک های زبان php  است.


اگر شما هم برای یادگیری تخصص طراحی و برنامه نویسی وب مصمم هستید، در مقالات و آموزش های بعدی با ما همراه باشید.


کلمات کلیدی : تبدیل شدن به یک طراح سایت , طراحی سایت را از کجا شروع کنیم , طراحی سایت شوید , طراحی و برنامه نویسی سایت , آموزشی طراحی وب سایت ,

[ نظرات بازدید کنندگان ]

با ارسال نظرات خود در مورد مطالب وب سایت، ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری نمایید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نظر را ارسال کنید.
CopyRight 2018 Zarrafeh.net ©
.All rights reserved