بلاگ


6 گام تا ورود کسب و کار شما به تجارت آنلاین

بلاگ 6 گام تا ورود کسب و کار شما به تجارت آنلاین

0 108 ۱۳۹۷/۰۴/۱۱ 6 گام تا ورود کسب و کار شما به تجارت آنلاین

شاید شما هم تابحال به آنلاین کردن کسب و کار خود فکر کرده باشید. ما در این مقاله شما را با 6 گام موثر، در ایجاد اولین تجارت آنلاین خود همراهی می کنیم.

امروزه هیچ کسب و کار موفقی را پیدا نمی کنید که فعالیتی در فضای وب نداشته باشد. این در حالی است که بسیاری از شرکت ها و کسب و کارهای نوپا تصممیم به شروع فعالیت در فضای مجازی و آنلاین می گیرند اما با ناآگاهی و نداشتن تخصص در این زمینه دست به اقدامات اشتباه می زنند.

اگر شما هم در مراحل اولیه ایجاد کسب و کار خود هستید و یا قصد دارید اولین تجارت آنلاین خود را راه اندازی کنید با ما همراه باشید.


1. وب سایت خود را راه اندازی کنید

اولین گام برای ایجاد یک تجارت آنلاین، ایجاد یک وب سایت برای کسب و کار است. فرقی نمی کند که شما در چه زمینه فعالیت دارید و یا چه خدمات و محصولاتی را ارائه می دهید. در دنیای امروز، داشتن یک وب سایت به اندازه داشتن کارت ویزیت باید برای شما مورد اهمیت باشد چه بسا شما بخواهید خدمات خود را بصورت آنلاین ارائه دهید.

در ضمن این را نیز در نظر داشته باشید که داشتن یک وب سایت فعال باعث افزایش اعتبار کسب و کار شما و همچنین بهبود روابط شما با مشتریانتان خواهد شد.


2. به ویژگی ها و امکانات وب سایت خود اهمیت بدهید

شما نمی توانید هر وب سایتی را برای کسب و کار خود تایید کنید و از آن انتظار نتایج خوبی را داشته باشید!

ما با توجه تخصصمان در طراحی و پیاده سازی انواع وب سایت ها در زمینه فعالیت های مختلف برای شما پیشنهاداتی فراهم کرده ایم:

  •  یک وب سایت واکنش گرا داشته باشید

            امروزه اکثر مردم وب سایت ها را در موبایل و یا تبلت خود مشاهده می کنند پس وب سایت شما باید بهترین نمایش را در دستگاه های مختلف داشته باشد.

  •  یک صفحه نخست جذاب ایجاد کنید

            شما تنها چند ثانیه زمان دارید تا مخاطب خود را در وب سایت خود نگاه دارید و او را به مشاهده دیگر صفحات تشویق کنید. اگر صفحه نخست وب سایت شما نتواند نظر بازدید کننده را جلب کند شما این فرصت را از دست داده اید!

  • یک بخش با بروزرسانی بالا پیش بینی کنید

            شما نباید وب سایت خود را صرفا جهت نمایش و معرفی خدمات و محصولاتتان در نظر بگیرید. سعی کنید یک بخش بلاگ و یا آموزش در وب سایت خود تعبیه کنید و با بروزرسانی آن، فاصله خود را با مشتریانتان کم کنید.

3. بروزرسانی وب سایت خود را جدی بگیرید

زمانی که شما اولین قدم از راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را برداشتید و وب سایت خود را راه اندازی کردید، حال نوبت این می رسد که محتوای وب سایت خود را به موقع بروزرسانی کنید و هرگز به رقبای خود اجازه ندهید تا از شما پیشی بگیرند. شما نباید وب سایت خود را پس از راه اندازی، رها کنید و انتظار دریافت نتایج خوبی را از آن داشته باشید!

برای بروزرسانی وب سایت خود برنامه داشته باشید و هر چند روز یک بار بخش های مختلف وب سایت خود را از جمله مقالات ، اخبار و نمونه کار ها بروزرسانی کنید.


4. همیشه در دسترس باشید

وقتی شما یک وب سایت را راه اندازی می کنید این بدین معنا نیست که شما می توانید کسب و کار خود را رها کرده و به وب سایت خود اکتفا کنید.

با درج اطلاعات دقیق خود در وب سایت، در هر لحظه انتظار این را داشته باشید که بازدیدکنندگان و مشتریان برای رفع ابهامات و یا ثبت سفارش به محل کسب و کار شما مراجعه کرده و یا با شما تماس بگیرند. اگر طبق اطلاعات درج شده در سایتتان شما برای مشتریان در دسترس نباشید، امکان از دست دادن این مشتریان بسیار زیاد است.


5. در شبکه های اجتماعی بی مورد حضور نداشته باشید

اکثر افراد این تفکر اشتباه را دارند که باید در تمامی شبکه های اجتماعی حضور فعال داشته باشند.

شما بعنوان مدیر یک کسب و کار موفق، نباید وقت خود را برای بروزرسانی و پیگیری شبکه های اجتماعی بی مورد هدر بدهید.

تمرکز اصلی خود را روی وب سایتتان قرار دهید و در کنار آن یک یا دو شبکه اجتماعی پرکاربرد و مفید از جمله اینستاگرام و لینکدین (نبست به مخاطبانتان) را برای فعالیت انتخاب کنید.


6. وب سایت خود را برای موتورهای جسنجو بهینه کنید

بهینه سازی وب سایت یا SEO یکی از مهمترین عوامل در رشد کسب و کار اینترنتی شما به حساب می آید. هر چه وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه تر کنید، در جستجو ها افراد بیشتری با وب سایت شما مواجه خواهند شد در نتیجه بازدید بیشتری خواهید داشت.  شما می توانید بهینه سازی وب سایت خود را به طراح وب سایتتان و یا یک فرد متخصص در این امر واگذار کنید.مطمئنا از نتایج آن حیرت زده خواهید شد.

در مقالات بعدی به معرفی نکات کلیدی در مورد بهینه سازی وب سایت می پردازیم.

کلمات کلیدی : تجارت آنلاین , کسب و کار اینترنتی , بلاگ زرافه , ورود کسب و کار شما به تجارت آنلاین , طراحی وبسایت , بهینه سازی ,

[ نظرات بازدید کنندگان ]

با ارسال نظرات خود در مورد مطالب وب سایت، ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری نمایید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نظر را ارسال کنید.
CopyRight 2018 Zarrafeh.net ©
.All rights reserved