بلاگ


4 عامل مهم و تاثیر گذار بر سئو

بلاگ 4 عامل مهم و تاثیر گذار بر سئو

0 62 ۱۳۹۷/۰۶/۰۵ 4 عامل مهم و تاثیر گذار بر سئو

این روزها تعداد سایت ها افزایش چشم گیری داشته، و این افزایش ادامه دارد. هر چه تعداد سایت ها بیشتر شود رقابت هم بیشتر و سخت تر می شود. چون هر شخص یا شرکت یا فروشگاه اینترنتی قصد دارد سایت خود را  جزء  5 سایت اول نتایج موتورهای جستجو قرار دهد، و برای رسیدن به این هدف مواردی زیادی را باید رعایت کرد و مد نظر داشت.

خوشبختانه، همه عوامل رتبه بندی برابر نیستند. شما می توانید با تلاش و تمرکز بر چند عامل، رتبه بندی سایت خود را افزایش دهید. البته، الگوریتم گوگل همیشه در حال تغییر است، در حال حاضر چهار عامل برتر بر اساس جدیدترین مطالعات انجام شده توسط SearchMetrics، Backlinko عبارتند از:

 

1. محتوا


به گفته آندری لیپاتسف، استراتژیست ارشد کیفیت جستجو در گوگل، محتوا یکی از مهمترین عوامل ارزیابی Google است. اینکه محتوا مهمترین فاکتور است را همه ما میدانیم اما چه جور محتوایی؟ در واقع در آخرین مطالعات مشخص شده که تنها 53٪ از 20 سایت نمایش داده شده برتر موتور جستجوی گوگل دارای کلمات کلیدی در عنوان خود هستند این تعداد هر سال بیش از سال قبل کاهش می یابد، که به وضوح نشان می دهد که گوگل محتوا را براساس ربطش با عنوان محاسبه می کند و نه با استفاده از کلمات کلیدی خاص. سوال اینجاست که چه چیزی دقیقا "محتوای مربوط" است؟ پاسخ کوتاه این است: محتوای جامع
 

2. بک لینک


بک لینک ها هم یکی از عامل های مهم رتبه بندی گوگل هستند، اما در طول سال ها، گوگل آموخته است که بک لینک های  بد را از خوب تشخیص دهد. بک لینک ها هنوز هم مهم هستند، اما فقط اگر از چندین دامنه متنوع و معتبر باشند.
 
کلید ساخت یک کمپین سازنده لینک قوی، ایجاد محتوای خوب است که کاربر بعد از خواندن، محتوا را ترویج دهد. هنگامی که محتوای شما تعداد زیادی از این لینکهای با کیفیت بالا کسب کند، شما سه فاکتور رتبه بندی مهم را به دست می آورید: تعداد لینک ها، لینک های پر قدرت و تنوع لینک.
 
توجه داشته باشید که یکی از عامل های اهمیت بک لینک قوی، شبکه های اجتماعی هستند. پس حتما در شبکه های اجتماعی فعالیت داشته باشید.
 

3. واکنش گرا یا ریسپانسیو بودن سایت


ریسپانسیو به معنی واکنش گرایی می باشد و کاربرد آن برای نمایش بهتر صفحات در دستگاه های مختلف (موبایل ، رایانه ، تبلت و..) و همینطور مرورگرهای متفاوت (موزیلا ، کروم و... ) است.
پیشنهاد جدید گوگل برای افزایش سئو، قابلیت ریسپانسیو بودن وب سایت است. وقتی شما یک سایت را در گوگل سرچ می کنید در نتایج گوگل قابلیت ریسپانسیو بودن سایت را چک می کند  که نشان دهنده  اهمیت این موضوع برای گوگل است.
 

4. عوامل فنی


عوامل فنی زیادی وجود دارند که ممکن است در رتبه بندی وبسایت شما نقش بزرگی داشته باشند. این عوامل عبارتند از:
امنیت وب سایت
 SearchMetrics تأیید می کند که 45 درصد از وب سایت های برتر همه از رمزگذاری HTTPS استفاده می کنند. گوگل در سال 2014 تایید کرد که وب سایت هایی با رمزگذاری قوی HTTPS بهتر از همتایان HTTP خود رتبه بندی می کنند و وب سایت هایی که به HTTPS تغییر نکرده اند اکنون در Google Chrome ناامن هستند.
 

عنوان های H1 و H2SearchMetrics یک رابطه قوی بین استفاده حداقل یک بار از کد های H1 و H2 در سورس صفحات و یک رتبه بالاتر در سرچ را متوجه شده اند.


متن لنگر یا Anchor text: استفاده از Anchor Text به موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوع سایت تان را بهتر درک کنند. در نتیجه، سایت شما در نتایج جستجو رتبه بهتری دریافت می کند. متن لنگر دقیقا باید با صفحه هدف مطابقت داشته باشد. به طور مثال بهینه سازی وب صفحه ای را نشان می دهد که درباره بهینه سازی وب سایت است

کلمات کلیدی :

[ نظرات بازدید کنندگان ]

با ارسال نظرات خود در مورد مطالب وب سایت، ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری نمایید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نظر را ارسال کنید.
CopyRight 2018 Zarrafeh.net ©
.All rights reserved