بلاگ


گوگل چطور متوجه آپدیت شدن محتوای سایت ها می شود؟

بلاگ گوگل چطور متوجه آپدیت شدن محتوای سایت ها می شود؟

0 142 ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ گوگل چطور متوجه آپدیت شدن محتوای سایت ها می شود؟

در مقاله های قبلی در مورد مفهوم سئو توضیح داده شده است و همینطور رعایت نکات مختلف برای اینکه موتور های جستجو سایت شما را در 5 سایت اول نتایج نشان دهند. اما نمی شود کتمان کرد که مهمترین مو تور جستجو، گوگل است و همه به دنبال این هستند که گوگل چه استانداردهای دارد و از چه چیزی خوشش می آید یا اینکه استراتژی گوگل برای انتخاب سایت چیست؟ همانطور که قبلا هم گفته شده محتوا پادشاه است.

 

چرا باید سئو را یاد بگیرید؟

شاید این سوال را از خود بپرسید که چرا سئو را یاد بگیرم وقتی سئو کارهای حرفه ای هستند؟ اگر قصد دارید سایتتان را برای همیشه یا مدت طولانی داشته باشید و منبع درآمدتان باشد به طور مستقیم یا غیر مستقیم، باید سئو را یاد بگیرید چون سئو یه کار مقطعی نیست که به طور موقت به یه تیم حرفه ای سئو بسپارید و بعد از تمام شدن کار تیم سئو، سایت شما همیشه در صدر نتایج سرچ در گوگل بماند پس باید سئو را یاد بگیرید تا خودتان روی سایتتان کار کنید.

همانطور که می دانید گوگل از الگوریتم های مختلف استفاده می کند تا سایت شما را در نتایج خود نشان دهد و البته بیاد داشته باشید که گوگل خیلی مرموز است و همیشه در حال تغییر الگوریتم های خود است. پس ممکن بعضی از مطالب با مرور زمان صحت خود را از دست بدهند پس همه مطالبی که می خوانید درست نیست. سعی کنید برای یادگیری سئو حتما از سایت های معتبر استفاده کنید. اما چه الگوریتمی محتوای سایت را آنالیز می کند؟ الگوریتم  گوگل کافئین

 

الگوریتم گوگل کافئین چیست و چگونه عمل می کند؟

همه گوگل الگوریتم های سئو با هم همکاری می کنند تا به شما بهترین نتایج را نشان دهند و ممکن است هر الگوریتم چند وظیفه با هم داشته باشد،  و اما الگوریتمی که تمام توجه خودش را روی محتوای سایت می گذارد الگوریتم کافئین است از زمان معرفی این الگوریتم، به روز بودن صفحات نتایج جست و جوی گوگل برای کاربران تا 50درصد افزایش پیدا کرده. این افزایش به روز بودن فقط شامل یه سری متن ثابت نیست و اشکال دیگه ی محتوا مثل ویدیو، تصاویر، اخبار و به روز رسانی های بلادرنگ رو هم در بر می گیرید.  توقع کاربران و مدیران وب از گوگل خیلی بیشتر از قبل است، چون کاربر وقتی یک موضوعی را  سرچ می کند انتظار دارد جدیدترین مطلب را ببیند و مدیران وب انتظار دارند به محض گذاشتن مطلب جدید در وب سایت خود، گوگل آن را در سرچ ها نشان دهد. پس گوگل الگوریتم کافیئن را ساخت تا بتواند به این انتظارت پاسخ دهد.

کافئین در هر ثانیه صدها هزار صفحه را در فهرست خود بروز رسانی می‎کند و برای کاربران و امکان جستجوی Live را با جستجوگر جدید گوگل فراهم می‎نماید. از سوی دیگر، وبمسترهای سایت‏ها‎ و وبلاگ نیز قادر خواهند بود تا پویا و زنده در نتایج جستجو سایت خود را به نمایش گذارند.


قبل از الگوریتم کافئین بعد ار الگوریتم کافئین


قبلا گوگل شاخص چند لایه ای داشت و بعضی از این شاخص ها با سرعت بیشتری نسبت به بقیه شاخص ها آپدیت می شدند و لایه اصلی هر دو هفته یکبار آپدیت می شد، و برای آپدیت لایه اصلی باید کل وب سایت تحلیل می شد. اما گوگل با الگوریتم جدید کافئین وب سایت را به بخش های کوچکی برای تجریه و تحلیل تقسیم می کند و شاخص جستجوی خود را پیوسته آپدیت می کند. وقتی صفحه ای جدیدی یا اطلاعات جدیدی را پیدا می کند و این موارد مستقیما به شاخص اضافه می شود. این یعنی شما تازه ترین اطلاعات را می توانید پیدا کنید.

 

 

کلمات کلیدی : الگوریتم گوگل کافئین , محتوای خوب , سئو و بهینه سازی , شناخت الگوریتم های گوگل مفید برای سئو ,

[ نظرات بازدید کنندگان ]

با ارسال نظرات خود در مورد مطالب وب سایت، ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری نمایید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نظر را ارسال کنید.
CopyRight 2018 Zarrafeh.net ©
.All rights reserved