بلاگ


چگونگی بهبود سرعت و امنیت سایت با استفاده از CDN

بلاگ چگونگی بهبود سرعت و امنیت سایت با استفاده از CDN

0 47 ۱۳۹۷/۰۵/۲۴ چگونگی بهبود سرعت و امنیت سایت با استفاده از CDN


 (content delivery network)CDNشبکه تحویل محتوا

منظور از CDN  چیست؟ به گروهی از سرورهای که در سراسر جهان توزیع شده اند و با هم همکاری می کنند، تا در حداقل زمان به نیاز کاربران پاسخ دهند، CDN می گویند. CDN باعث می شود که محتوای صفحات وب سایت ها از جمله صفحات html، فایل های جاوا اسکریپت، css، تصاویر و فیلم ها  با سرعت بیشتری لود شود. به دلیل افزایش سرعت لود وب سایت، در بهیود سئو سایت موثر است.

CDN چگونه باعث افزایش سرعت سایت می شود؟

وقتی کاربر درخواست دریافت محتوا را از یک وب سایت دارد باید به وب سرور اصلی متصل شود، و اطلاعات سایت مورد نظر خود را بدست آورد، ممکن است وب سرور خیلی از کاربر فاصله داشته باشد، در نتیجه سرعت دریافت اطلاعات طولانی می شود. اما اگر وب سایت مورد نظر کاربر از سیستم CDN استفاده کند باعث می شود که محتوای سایت در حافظه کش همه سرورهای CDN ذخیره شود و محتوا از نزدیک ترین CDN برای کاربر ارسال می شود، به این دلیل سرعت لود سایت بیشتر می شود. نزدیک ترین CDN به کاربر،  سرور لبه(Edge Server)  می نامند.


امنیت سایت با استفاده از CDN

با استفاده از CDN بر روی وب سایت خود، سایت شما در سراسر دنیا روی سرورهای مختلف در دسترس است، در نتیجه از کار انداختن وب سایت شما به وسیله حملات سایبری مساوی با از کار انداختن همه سرور ها است که این غیر ممکن است، حتی اگر روی یک سرور از کار انداخته شود روی دیگر سرورها مورد دسترس است. یکی از خطرناک ترین حملات سایبری حمله DDOS است، که تعدادی زیادی درخواست به سمت سایت ارسال می شود و باعث از کار افتادن سرور سایت می شود، CDN  با توزیع درخواست ها روی همه سرورهای CDN از کار افتادن  سایت جلوگیری میکند.

 

مزایایی استفاده از CDN

·         افزایش قابل ملاحظه سرعت بارگذاری وب سایت بخصوص برای موبایل در تمام نقاط دنیا

·         عدم افت سرعت وب سایت

·         عدم مواجه شدن با ترافیک های سنگین به خاطر وجود سرورهای مختلف به ازای یک سرور

·         افزایش امنیت اطلاعات و کاهش خطرات حملات سایبری

·         کاهش مدت زمان لودینگ و بافرینگ (Buffering) ویدئوهای آنلاین

·         عملکرد بهتر در بخش های مختلف وب سایت به ویژه تجربه کاربری (UX)

·         هزینه کم راه اندازی و استفاده

 

چگونه می توان از CDN  استفاده کرد؟

CDN برای وب سایت های که از سراسر دنیا بازدید کننده دارند یا تعداد بازدید کنندگان زیادی دارند یا دارای محتوایی زیاد با فرمت های مختلفی هستند، بسیار مفید است. نکته جالب در مورد CDN این است که باعث افزایش سرعت در تمام بخش های وب سایت می شود. اگر شما یک وب سایت یا وبلاگ شخصی دارید و مایل هستید از مزایای CDN به طور رایگاناستفاده کنید، بهتر است از سیستم کلود فلر استفاده کنید.

 

 

 

کلمات کلیدی : (content delivery network)CDNشبکه تحویل محتوا , CDN چگونه باعث افزایش سرعت سایت می شود؟ , امنیت سایت با استفاده از CDN , مزایایی استفاده از CDN , چگونه می توان از CDN استفاده کرد؟ ,

[ نظرات بازدید کنندگان ]

با ارسال نظرات خود در مورد مطالب وب سایت، ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری نمایید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نظر را ارسال کنید.
CopyRight 2018 Zarrafeh.net ©
.All rights reserved