بلاگ


چگونه یک تجارت آنلاین موفق داشته باشیم

بلاگ چگونه یک تجارت آنلاین موفق داشته باشیم

0 101 ۱۳۹۷/۰۴/۰۹ چگونه یک تجارت آنلاین موفق داشته باشیم

اگر شما هم در حال حاضر صاحب یک کسب و کار آنلاین هستید و یا قصد دارید کسب و کار آنلاین خود را راه اندازی کنید این مقاله شامل اطلاعات مفیدی در این رابطه است.


در اینجا ما به 5 نکته مفید و کاربردی در جهت راه اندازی و بهبود یک کسب و کار و تجارت آنلاین اشاره می کنیم:


1.مسئولیت خود را بدانید و در برابر آن جدی باشید

اولین گام در جهت داشتن یک کسب و کار آنلاین موفق این است که تمام تمرکز خود را روی آن بگذارید. سعی کنید همه فعالیت های غیر مرتبط با تجارت آنلاین خود را لغو و یا به دیگران واگذار کنید.

به طور واضح و روشن مشخص کنید که در وب سایت خود چه محصولات و خدماتی را قصد دارید ارائه دهید. همچنین این قضیه شامل برنامه های شما در جهت بهبود  و ارتقاء طولانی مدت خدمات و محصولاتتان نیز می شود. 


2. برای معرفی و بازاریابی کسب و کار خود برنامه ریزی کنید

راه های بسیاری در جهت معرفی کسب و کار خود به مخاطبانتان پیش رو دارید.

شما براحتی می توانید بدون صرف هزینه، در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، خود را معرفی کنید. همچنین سئو و بهینه سازی وب سایت شما نقش بسزایی در دیده شدن شما توسط افراد دارد.

البته این مسئله را در نظر داشته باشید که شما نباید از تبلیغات چاپی غافل شوید! سعی کنید همواره از تبلیغات چاپی در جهت همگام سازی با تبلیغات آنلاین خود استفاده کنید.

در روند تبلیغات چاپی و آنلاین خود، همیشه نتایج را زیر نظر داشته باشید و با داشتن یک برنامه ریزی منظم، نتایج تبلیغات خود را بررسی و امتیازدهی کنید. این امر باعث می شود با گذشت  چند دوره تبلیغات، براحتی بتوانید در مورد آن ها تصمیم بگیرید. تصمیمات شما می تواند تشدید بعضی تبلیغات، تغییر در عملکرد بعضی آن ها، و یا حتی لغو  مواردی نیز باشد.


3. رقبای خود را شناسایی و رصد کنید

دیگر وب سایت هایی که در زمینه فعالیت شما در حال فعالیت هستند را شناسایی و فعالیت آن ها را زیر نظر داشته باشید. این کار ایده های بسیاری به شما خواهد داد و از تکرار عملکرد آنها در کسب و کار خود شگفت زده خواهید شد. البته منظور این نیست که فعالیت آن ها را عینا در کسب و کار خود پیاده کنید! بلکه تنها گرفتن ایده و استفاده از آن ها می باشد. 


4. خلاقیت خود را از دست ندهید

سعی کنید با شناخت علایق و ویژگی های مخاطبین خود، از روش های خلاقانه برای ارائه خدمات ومحصولات و همچنین تولید محتوای خود استفاده کنید. شما هرگز نباید با یکنواختی کار خود را پیش ببرید بلکه با ارائه راهکارهای خلاقانه، کاربران خود را به چالش بکشید و آن ها را به صورت وسوسه گونه با خود همراه کنید. این را در نظر داشته باشید که وظیفه شما تنها معرفی خدمات و محصولاتتان نیست و زمان هایی باید طبق میل و علایق مخاطبانتان برخورد کنید.


5. به فعالیت خود در شبکه های اجتماعی اهمیت بدهید

از شبکه های اجتماعی همچون اینستاگرام، فیس بوک، لینکدین و غیره نهایت استفاده را بکنید و هرگز از آن ها غافل نشوید. البته این بدین معنا نیست که به هر قیمت و با هر کیفیتی فعالیت خود را پیش ببرید! در این جهت از انتشار تصاویر بی کیفیت و مطالب غیرمفید خودداری کنید و در هنگام ارسال مطالب ابتدا از خود بپرسید که این مطلب در چه زمینه ای می تواند برای مخاطب جذاب باشد ؟

کلمات کلیدی : تجارت الکترونیک , تجارت آنلاین , بلاگ آموزشی زرافه , چگونه یک تجارت آنلاین موفق داشته باشیم , کسب و کار آنلاین ,

[ نظرات بازدید کنندگان ]

با ارسال نظرات خود در مورد مطالب وب سایت، ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری نمایید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نظر را ارسال کنید.
CopyRight 2018 Zarrafeh.net ©
.All rights reserved