بلاگ


معرفی 3 شبیه ساز وب برای زبان سمت سرور php

بلاگ معرفی 3 شبیه ساز وب برای زبان سمت سرور php

0 115 ۱۳۹۷/۰۶/۱۹ معرفی 3 شبیه ساز وب برای زبان سمت سرور php

وقتی شما برای ساخت  یک وب سایت  شروع به استفاده از یک زبان سمت سرور می کنید برای اجرا و دیدن سایتتان به یک وب سرور نیز نیاز دارید. در صورتی که فقط از HTML استفاده می کنید نیازی به وب سرور ندارید. زبان های سمت سرور مثل php, ASP, coldfusion. در این مقاله ما بر روی زبان سمت سرور php فوکوس می کنیم.

همه زبان های  سمت سرور به یک وب سرور نیاز دارند،  وقتی در حال برنامه نویسی یک سایت هستید نمی توانید سایتتان را ببینید تا زمانی که وب سرور داشته باشید.

دو نوع وب سرور وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید . وب سرور محلی (Local Host WebServer)  و  وب سرور از راه دور (Remote Host WebServer). که شما به عنوان یک برنامه نویس وب باید تنظیمات هر نوع وب سرور را بلد باشید. اما برای شروع وب سرور محلی را پیشنهاد می کنم.


چرا باید در ابتدا از وب سرور محلی استفاده کرد؟

 وقتی شما در حال برنامه نویسی یک وب هستید هر چقدر هم که در برنامه نویسی حرفه ای باشید نیاز دارید که وب سایت را ببینید، بعضی از مشکلات تا وقتی سایت دیده نشود نمی توان متوجه شد و آنها را برطرف کرد. پس برای پیش نمایش سایت و تست جنبه های مختلف سایت نیاز به یک وب سرور، ضروری است و شما به عنوان یک برنامه نویس قطعا دوست ندارید که سایت شما روی هاست واقعی قرار گیرد و تازه شروع به عیب یابی سایتتان کنید.

در بدترین حالت ممکن است مشتری سایت را ببیند و اصلا سایت را نپسندد و لازم بداند سایت تغییر کند، این  هم می تواند دلیل دیگری برای استفاده از لوکال هاست باشد.

وقتی از لوکال هاست استفاده می کنید دیگر دغدغه مصرف اینترنت، قطع اینترنت و سرعت اینترنت را ندارید.

اگر می خواهید حرفه ای عمل کنید باید همه تست کردن ها و تغییرات در لوکال هاست انجام شود تا وقتی سایت روی هاست واقعی آپلود می شود دیگر نیاز به تغییر نباشد.

 

نرم افزار های مورد نیاز برای برنامه نویسی وب سایت

 وب سرور، سرور پایگاه داده و زبان سرور سه نرم افزاری است که شما باید نصب کنید. ساده ترین راه برای نصب سه نرم افزار استفاده از وب سرور محلی است که همه آنها را با هم نصب می کند.


وب سرور محلی (Local Host WebServer)چیست؟

نرم افزاری که کامپیوتر شما را به یک میزبان وب شخصی تبدیل می کند. تا به راحتی بتوانید وب سایتتان را برنامه نویسی کنید.

تیم  طراحی سایت زرافه از زبان php استفاده می کند. اگر شما هم قصد دارید از php استفاده کنید بهترین لوکال هاست ها در حال حاضر WAMP, XAMPP وesayphp است. البته نرم افزارهای زیادی وجود دارد.


XAMPP

XAMPP یک نرم افزار رایگان و منبع باز است که توسط آپاچی طراحی شده است، و اساسا یک میزبان محلی یا سرور محلی است که بر روی هر سیستم عاملی نصب می شود. این نرم افزار را فقط می توانید روی لپ تاپ یا دسکتاپ نصب کنید. نرم افزار XAMPP به شما محیطی مناسب برای آزمایش پروژه های MYSQL، PHP، Apache و Perl را می دهد.


WAMP

مانند XAMPP است با این تفاوت که فقط بر روی ویندوز نصب می شود. حروف WAMP عبازتند از: W  مخفف ویندوز-  A مخفف آپاچی- M مخفف Mysql و P مخفف php  است.


EsayPHP

EasyPHP بر پایه WAMP است. یعنی بسته‌ای ویژه برای سیستم عامل Windows است و از وب سرور Apache بهره می‌برد و بانک اطلاعاتی متن باز و محبوب MySQL را داراست و برای توسعه زبان برنامه نویسی PHP به کار می‌رود. همچنین شما برای مدیریت MySQL سیستم مدیریتی phpmyadmin را در اختیار دارید که کارها را برای شما ساده تر می‌کند. به زبان ساده تر EasyPHP یک محیط آماده به کار برای توسعه دهندگان PHP است و در کوتاهترین زمان ممکن وب سرور لوکال شما را ایجاد می‌کند و باعث سرعت بخشیدن به کار شما شده و شما را از نصب و پیکربندی مرحله به مرحله سرویس وبتان رهایی می‌بخشد. یعنی شما تنها با چند کلیک ساده وب سرورتان را ایجاد می‌کنید.

 

کلمات کلیدی : local host , وب سرور , xampp , wamp , esay php , php , شبیه ساز وب سرور , آپاچی ,

[ نظرات بازدید کنندگان ]

با ارسال نظرات خود در مورد مطالب وب سایت، ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری نمایید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نظر را ارسال کنید.
CopyRight 2018 Zarrafeh.net ©
.All rights reserved