بلاگ


آیا متا تگ ها بر سئو تاثیر دارند؟

بلاگ آیا متا تگ ها بر سئو تاثیر دارند؟

0 68 ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ آیا متا تگ ها بر سئو تاثیر دارند؟

متا تگ چیست؟

متا تگ ها، متن های و توضیحاتی که یک صفحه وب را توصیف می کند. متا تگ ها در صفحه وب نشان داده نمی شوند ، بلکه فقط در کد صفحه نمایش داده می شود. در واقعه متا تگ ها همان توصیف گرهای هستند که در مورد محتوای وب به موتورهای جستجو کمک می کنند.

 

آیا متا تگ ها به SEO کمک می کنند؟

بله، اما نه همه متا تگ ها. هدف از تهیه مقاله این است که به شما کمک کنیم که تگ های مفید برای سئو را بشناسید. اگر می خواهید بدانید که یک صفحه وب از متا تگ استفاده می کند، فقط کافی است روی صفحه مورد نظر کلیک راست کنید و گزینه view page source را انتخاب کنید، صفحه ای جدید باز می شود و شما می توانید سورس کد صفحه را ببینید.

 

چهار متا تگ مهم در سئو عبارتند از:

Meta Keywords Attribute- مجموعه ای از کلمات کلیدی که مربوط به صفحه مورد نظر است.

Title Tag – متنی  که در بالای مرورگر خود مشاهده خواهید کرد. موتورهای جستجو این متن را به عنوان "عنوان" صفحه می شناسد.

Meta Description Attribute- شرح مختصری از صفحه.

Meta Robots Attribute – به کمک این تگ شما می توانید مسائل مهمی را برای موتورهای جستجو مشخص کنید.

 

  Meta Keywords Attribute

این روزها استفاده از این تگ زیاد منطقی نیست. گوگل دیگر به این تگ توجه ای نمی کند. قبلا بازاریابانی که خیلی علاقه داشتند وب سایت شان نمایش داده شود از کلمات کلیدی مربوط و نامربوط به صفحه وب شان استفاده می کردند، و به این صورت در نتایج گوگل ظاهر می شدند تا اینکه گوگل تصمیم عاقلانه ای گرفت و از در نظر گرفتن تگ کلمات کلیدی صرف نظر کرد.

 

Title tag

از سوی دیگر، تگ عنوان مهم ترین متا تگ است. تگ عنوان تأثیر واقعی در رتبه بندی جستجو دارد و شاید مهمترین تگ بحث امروز باشد. عنوان صفحه در بالای مرورگر به کاربر نشان داده می شود. عنوان صفحه مفید است چون به کاربر کمک می کند تا متوجه محتوای سایت شما شود و تاثیر مستقیم در رتبه بندی سایت شما توسط موتورهای جستجو دارد.

 

Meta Description Attribute

این متا تگ نیز بسیار مفید است، به سادگی، به موتورهای جستجو در مورد محتوای صفحه توضیح می دهد. گوگل اظهار داشته که تگ کلمات کلیدی هیچ نقشی در رتبه بندی سایت شما ندارد اما یک توضیح قانع کننده و مفید در مورد صفحه بسیار موثر است. اگر توجه داشته باشید در نتایج گوگل عنوان سایت نشان داده می شود و در زیر آن توضیح صفحه نشان داده می شود.

 

Meta Robots Attribute

با استفاده از این تگ، شما به موتورهای جستجو می گوید با صفحات وب سایت چه کاری انجام دهند.

 index / noindex - این به موتورها می گوید که آیا صفحه شما در نتایج جستجو نمایش داده شود یا خیر.

follow / nofollow - این به موتورها جستجو مربوط می شود که چه کاری با لینک هایی در صفحات شما انجام شود: آیا باید به آنها اعتماد کنند و لینک ها را به صفحه بعدی پیوند دهند یا خیر.

 

کلمات کلیدی : متا تگ ها چی هستند؟ , آیا متا تگ ها به SEO کمک می کنند؟ , Meta Keywords Attribute , Title Tag , Meta Description Attribute , Meta Robots Attribute ,

[ نظرات بازدید کنندگان ]

با ارسال نظرات خود در مورد مطالب وب سایت، ما را در بهبود کیفیت مطالب یاری نمایید.

هنوز هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است. شما اولین نظر را ارسال کنید.
CopyRight 2018 Zarrafeh.net ©
.All rights reserved